ALTIN 225,8493
DOLAR 5,4389
EURO 6,2239
BITCOIN 17,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 6°C
Karla Karışık Yağmur

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

03.10.2018
41
A+
A-
Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Bugünkü yazımızda özel sağlık sigortaları hakkında kapsamlı bir araştırma sonucu elde ettiğimiz bilgileri alt başlıklı halde sizlere sunacağız. Bu alt başlıklarda maddeli olarak sunduğumuz hizmet kapsamları da bulunmaktadır. Yazımızda ayrıntılı şekilde bahsedeceğimiz alt başlıklar şu şekildedir.

 • Özel sağlık sigortası nedir?
 • Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar, Neleri Kapsamaz?
 • Özel Sağlık Sigortasının Faydaları ve Avantajları Nelerdir?
 • Özel Sağlık Sigortaları İle Yurtdışında Da Sağlık Hizmetleri!

Yukarıda bahsedilen her bir konunun detaylı şekilde açıklamaları, tanımları, bilgileri ve örnekleri için makalemizi okumaya özel sağlık sigortaları ile ilgili kapsamlı bilgilere erilmeye başlayabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Son dönemlerde devlet sigorta kapsamlarınınd araltılması sonucunda özellikle gündeme elen özel sigortalar popülerliğini korumaktadır. Çok sayıda hastalık dolayısıyla yapılan ameliyatları, alınan ilaçları yurt dışı ve yurt içi sağlık masraflarını finanse etmeyi kabul eden özel sağlık sigortaları çok kişi tarafından araştırma konusu haline getirilmiştir. Bundan dolayı özel sağlık sigortası nedir sorusunun cevabını bu başlık altında açıklamayı yararlı bulduk.

Özel sağlık sigortası, belli bir kuruma yaptığınız düzenli ödemeler karşılığında, kurumun ai bir asğlık ihtiyacınızı finanse etmek üzere verdiği sözün taahhütüdür. Özel sağlık sigortaları birbirinden farklı kurumlar aracılığı ile yapılabilmektedir. Kamusal sşgortalardan daha esnek bir kapsamı olduğundan dolayı özellikle tercih sebebi olabilen özel sağlık sigortalarının kapsamı, fiyatı ve ödeme türü kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Bundan dolayı özel sağlık sigortası sahibi olabilmek için kurumlarla özel olarak görüşmek gereklidir.

Özel sağlık sigortaları kamusal sigortalara göre daha ciddi sağlık problemlerini de finanse edebilmektedir. Ne var ki, özel saplık sigortaları çok yüklü miktarda ücretler talep edebilmektedir. Özel sağlık sigortalarının en çok tercih edilme nedeni dilendiği zaman yurt dışı için de geçerli hale getirilebiliyor olmalarıdır. Sık sık yurt dışı seyahati gerçekleştiren ve yurt dışında bir sağlık problemi yaşaması halinde zor durumlar yaşamak istemeyen bireyler tarafından özel sağlık isgortası paketleri tercih edilmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Neleri Kapsar, Neleri Kapsamaz?

Özel sağlık sigortası nedir sorusunu soran kişilerin en çok sorduğu bir diğer soru ise, özel sağlık sigortası neleri kapsar, neleri  kapsamaz sorusudur. Özel sağlık sigortalarının tamamının sabit olarak kapsadığı bazı hizmetlerin olduğu bilinse de, genel içerik değişkendir. Bunun sebebi farklı ücretlere tabi olan farklı sigorta kapsamlarının bulunmasıdır.

Özel sağlık sigortasının kapsadığı ve finanse ettiği temel tedavi çeşitleri iki tanedir. Bu iki seçenek ayakta tedavi ve oturarak tedavi çeşitleridir. Dilerseniz bu iki tedavi çeşidini ayrıntılı olarak maddeler halinde inceleyelim.

 • Özel sağlık sigortası kapsamındaki ayakta tedavi hizmeti: Eğer özel sağlık sigortanızı yalnızca ayakta tedavi kapsamında gerçekleştirirseniz bu oldukça uygun fiyatlı bir sigorta paketi olacaktır. Ancak unutulmaması gereken şey ayakta tedavi masraflarının büyük çoğunluğunun zaten çok yüksek meblalar olmadığı ve asıl masrafların yatarak tedavi çeşidinde olduğudur. Yine de ayakta tedavi özel sigorta paketini tercih edecek kişiler olabilir. Ayakta tedavi sigortasının karşılayacağı temel tıbbi etkinlikler doktor muayenesi, fizik tedavi, reçetede bulunan ilaçlar, tahlil ve röntgen gibi etkinliklerdir.Bu etkinliklerin tamamı özel sağlık sigortası ayakta tedavi paketi kapsamında finanse edilir.
 • Özel sağlık sigortası kapsamındaki yatarak tedavi hizmeti: Özel sağlık sigortanızı yatarak tedaviyi de destekleyecek bir kapsamda yaptırdıysanız, kendinizi daha güvende hissetmeniz olasıdır. Çünkü özel sağlık sigortası yatarak tedaviyi destekliyorsa daha ciddi problemlerinizde yaşadığınız maddi kayıp da finanse edilecektir. Örneğin ayağınızın kırıldığını varsayalım. Yatarak tedaviyi destekleyen özel sağlık sigortası hem ayağınızın tedavisini finanse eder hem de ayağınız kırıldığından dolayı işe giderek para kazanamadığınız her gün için size belli bir ücret ödeyerek yaşamınızın herhangi bir sekteye uğramadan devam etmesini sağlamaya çalışır. Bu kapsamda yatarak tedaviyi kapsayan özel sigortalar oldukça avantajlıdır. Ne var ki yatarak tedaviyi kapsayan özel sağlık sigortaları diğerlerine göre çok masraflıdır. Bu sigorta paketleri istisnası belirtilmediği sürece aylık ödeme kapsamına girmektedir. Yatarak tedaviyi kapsayan neredeyse tüm özel sigorta paketleri yatarak tedavi, hastanede kalmayı gerektiren tedavi, kemoterapi, radyoterapi ve benzeri masrafları karşılar. Bu masrafları karşıladığı süreç içerisinde siz de sigortanın aylık olarak talep ettiği miktarı devam ettirmelisiniz. Sigortanın ayrıca sizin hasarınızı karşılayabilmesi için sigorta sözleşmesinde muhtemelen var olan kasıtlı durumların dışında bir sağlık probleminizin olması gerekmektedir. Genel olarak intihar girişimi gibi vakalardan kaynaklanan sağlık problemlerini özel sağlık sigorta paketleri finanse etmemektedir.

Özel Sağlık Sigortasının Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Özel sağlık sigortalarının kamusal sağlık sigortalarından temel farkını anlattık. Peki, özel sağlık sigortasının faydaları ve avantajları nelerdir? Neden özel sağlık sigortası yaptırmalıyız?Özel sağlık sigortası nedir?Bu soruların yanıtlarını bu başlık altında incelemek istiyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortalarının pek çok faydası bulunmaktadır. Kendinizi güvende hissetmeniz gibi manevi bir faydayı öncelikle beren özel sağlık sigortalarının faydalarını, dilerseniz detaylı olarak maddeler halinde inceleyelim.

 • Bedelleri oldukça yüksek olan fakat hayati de olan tedavi masraflarınızın ücretini ödemek zorunda kalmazsınız. Ücretsiz olarak bu tedavileri olurken aynı zamanda sağlık sigortanız kapsamında tedavi masraflarınız düşer, tedavinize ek bakım ve kontrol olanakları eklenir. Kısacası kendinizi özel hissetmeniz sağlanır. Ayrıca tamamen eksiksiz bir bakım ve kontrol süreci sayesinde sağlığınız konusunda her şeyin yolunda gittiğinden tam olarak emin olmanız da sağlanır.
 • Hastalığınızın tedavisi sürecinde dilediğiniz hastaneyi ya da dilediğiniz doktoru seçebilirsiniz. Bu durumun en iyi yanı özellikle ününü bildiğiniz ve tedavi olmak istediğiniz doktorlar ile iletişime geçmenizi sağlamasıdır. Özellikle istediğiniz hastaneyi seçebilme özgürlüğünüz sayesinde arzu ettiğiniz olanaklar dahilinde tedaviniz gerçekleştirilir. Bu da özel sigorta hizmeti için veridğiniz paranın karşılığındaki hizmeti sonuna kadar aldığınızı size hissettirecektir.
Özel Sağlık Sigortaları İle Yurtdışında Da Sağlık Hizmetleri!

Özel sağlık sigortaları, kamusal sağlık sigortalarından farklı olarak yurt dışında da sağlığınızın tehlikeye girdiği her durumda size ücretsiz sağlık hizmeti sunulmasını sağlar. Özel sağlık sigortaları ile yurtdışında da sağlık hizmetleri almak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey bir sigorta poliçesini oluşturmak! Özel sağlık sigortası nedir diyenler dikkat! Özel sağlık sigortaları sınırsız ve ulussuz bir şekilde sağlığınızı her zaman koruyan ve sağlığınız için çabalayan bir şirket ile güvenceli anlaşmanız anlamına gelmektedir.

PadThai
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mahsun dedi ki:

  Çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederim